گردشگری، پنجره‌ای رو به توسعه مرودشت

گردشگری پنجره ای رو به توسعه مرودشت

 

جهانگردی، سیاحت، گردشگری، سفر و … واژگانی است که از دیرباز بر زبان ایرانیان جاری بوده و بزرگان فضل و ادب این مرز و بوم پس از سیر و گشت فراوان و دنیابینی‌های بسیار آن‌ها را با بیانات گهربار خویش در آثار خود به جملات زیبا آراسته‌اند و بدینسان بذر اندیشه را در سرزمینی «که از جمشید و کیخسرو فراوان داستان دارد» پاشیدند. پس بایسته است تا با تلاش شایسته و همتی که درخور آن بزرگواران باشد از آنچه که آنان برای ما کاشتند به زیباترین نحو از انحاء برداشت کنیم و اکنون که عصر، عصر جهانبینی و بلندنگریستن است اندیشه‌ی ایرانی که به انوار اسلام مزین است را به جهان و جهانیان نشان دهیم و از این روی ارزش‌های سرزمینمان را چنانکه درخور آن است در پیشگاه همگان به نمایش بگذاریم.

لازمه‌ی این مهم، خودشناسی و آشنایی با گنجینه‌های نهفته در دل شهرمان است که سال‌هاست به زعم مردم شهرستان به خاطر کم‌توجهی، آنگونه که باید، مورد عنایت مسئولین قرار نگرفته و می‌بایست با نگرشی تازه و نگاهی نو به آنان، به قدر و منزلت و ارزش آن پی برد و در حد توان خود آن را به دیگران شناساند.

بنابراین مؤسسه مرودشت‌شناخت سعی دارد تا با مکتوب نمودن کتاب «گردشگری، پنجره‌ای رو به توسعه مرودشت» به این هدف جنبه‌ی عینی بخشیده و با همکاری پژوهشگران و صاحب‌نظران راهکارها و راهبردهای پیشرفت گردشگری را در منطقه مورد تحلیل و بررسی قرار دهد.

 

نگارنده متن حاضر: محمدصادق زارع

برچسب ها

مطالب مربوطه...

یک دیدگاه

جست‌و‌جو بر اساس موضوع